Groty Nagórzyckie
Groty Nagórzyckie to pozostałość po dawnej podziemnej kopalni piasku szklarskiego, który był tu pozyskiwany od końca XVIII wieku. Materiału doskonałego do wyrobu szkła. Złoże powstało sto milionów lat temu w epoce kredy. W tych okolicach doszło do wynurzenia się dna morskiego, zaś tworzące je piaski przywędrowały aż z terenów obecnych Gór Świętokrzyskich.
Ciekawe miejsce i co ważniejsze - dobrze zagospodarowane. Warto tu wyskoczyć będąc w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego.












Komentarze
Prześlij komentarz
Napisz co o tym myślisz.