Groty Nagórzyckie

 Groty Nagórzyckie to pozostałość po dawnej podziemnej kopalni piasku szklarskiego, który był tu pozyskiwany od końca XVIII wieku. Materiału doskonałego do wyrobu szkła. Złoże powstało sto milionów lat temu w epoce kredy. W tych okolicach doszło do wynurzenia się dna morskiego, zaś tworzące je piaski przywędrowały aż z terenów obecnych Gór Świętokrzyskich. 

Ciekawe miejsce i co ważniejsze - dobrze zagospodarowane. Warto tu wyskoczyć będąc w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego.





Jak każde tego typu mroczne miejsce i tu spotykamy tajemniczego gościa w ubraniu w kratkę i czerwonych pończochach, wokół którego latają nietoperze. Może on próbować zwieść turystę na manowce i namawiać do złego, lepiej jednak nie ulegać jego diabelskim podszeptom.


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mój Nordcapp

Muzeum Pojazdów Zabytkowych "Tamte Lata"