Do Źródeł Objawienia
Ciepły dzień zachęcił do odkrycia nowego dla mnie miejsca. Znajdujące się w Kałużach k. Wielunia Źródełko Objawienia posiada podobno niezwykłą moc uzdrawiania ludzi, którzy napiją się jego wody. Pierwotna historia ma początek w 1856 r., kiedy to Franciszce Pęcherz w konarach sosny ukazała się Matka Boska. Również inni mieszkańcy Dzietrznik dostrzegali cudowny wizerunek i modlili się do niego. Władze carskie oraz kościół próbowały walczyć z tym, jak go nazwano, zabobonem. Inne wersje historii Źródła Objawienia mówią o żołnierzu powstania styczniowego, któremu objawiła się Matka Boska i cudowną wodą ze źródła kazała obmyć rany, a także o pijaku, któremu Matka Boska nakazała wypicie cudownej wody w celu pozbycia się nałogu. Znana jest współczesna historia uzdrowienia mieszkanki Kałuż, która twierdzi, że dzięki objawieniu Matki Boskiej i napiciu się wody ze Źródła Objawienia została wyleczona z choroby nowotworowej. Cóż.... Sporo na świecie takich cudownych miejsc. Źródło Objawi...