Posty

Wyświetlanie postów z listopad, 2022

Filmowe wspomnienie alpejskiej wyprawy

Obraz
Wolny czas wykorzystałem na amatorskie zlepienie filmu, który w 30 minut ma pokazać to, co spotkało mnie przez prawie dwa tygodnie mojej tułaczki po Alpach. Nie jest to możliwe. Zachęcam jednak do spróbowania tej produkcji:

Losy okolicznych dworów i dworków

Obraz
   Dokończyłem przerwaną, awarią akumulatora mojej Integry, inwentaryzację okolicznych dworków. Dębołęka XIX - wieczny Zespół parkowo-dworski w Dębołęce zachowany w obecnym kształcie należy wiązać z rodziną Białeckich. W skład zespołu wchodzą: dwór, spichrz, stajnia z wozownią, stodoła, obora, kuźnia, budynek gospodarczy oraz park. Całość ma się dobrze gdyż od powojnia istnieje tu Ośrodek Hodowli Zarodowej.         Pyszków Powstały po koniec XVIII w. pałac z założeniem parkowym w Pyszkowie jeszcze stoi.  Wybudował go Michał Korab – Kobierzycki.  Losy obiektu po II Wojnie Światowej nie są mi znane. Niedawno mieściła się w nim szkoła. Teraz pusty, zarośnięty czeka albo na zagładę, bo początki dewastacji widać albo na renesans...          Rychłocice Dwór w Rychłocicach z lat 1820–1830, w którym mieszkał Napoleon Bonaparte i tworzył Andrzej Nekanda-Trepka , znajduje się w malowniczym parku. W pobliżu znajdziecie m...