Dokończyłem przerwaną, awarią akumulatora mojej Integry, inwentaryzację okolicznych dworków. Dębołęka XIX - wieczny Zespół parkowo-dworski w Dębołęce zachowany w obecnym kształcie należy wiązać z rodziną Białeckich. W skład zespołu wchodzą: dwór, spichrz, stajnia z wozownią, stodoła, obora, kuźnia, budynek gospodarczy oraz park. Całość ma się dobrze gdyż od powojnia istnieje tu Ośrodek Hodowli Zarodowej. Pyszków Powstały po koniec XVIII w. pałac z założeniem parkowym w Pyszkowie jeszcze stoi. Wybudował go Michał Korab – Kobierzycki. Losy obiektu po II Wojnie Światowej nie są mi znane. Niedawno mieściła się w nim szkoła. Teraz pusty, zarośnięty czeka albo na zagładę, bo początki dewastacji widać albo na renesans... Rychłocice Dwór w Rychłocicach z lat 1820–1830, w którym mieszkał Napoleon Bonaparte i tworzył Andrzej Nekanda-Trepka , znajduje się w malowniczym parku. W pobliżu znajdziecie m...